top of page

Kuidas kustutada kohtuotsusega välja mõistetud aegunud võlad.

Mis on võla aegumine?

Eestis on tsiviilseadustiku üldosa seaduses on sätestatud, et võlg aegub teatud aja möödudes alates nõude tekkimisest. Aegumine tähendab, et võlgnikul ei ole enam kohustust võlga tasuda ning võlausaldajal puudub õigus seda sisse nõuda. Aegumistähtaeg võib varieeruda sõltuvalt võla liigist ning teistest asjaoludest.

Kohtuotsusega välja mõistetud võlad ja nende aegumine:

Kui kohtus on teie vastu langetatud otsus ja võlg on välja mõistetud, hakkab aegumistähtaeg kulgema kohtuotsuse kuulutamise päevast. Tähtaja pikkus võib varieeruda vastavalt kohtuotsuse sisule ja suurusele. Üldiselt on tähtaeg 10 aastat. Kui võlausaldaja ei ole selle aja jooksul nõuet sissenõudnud või kohtuotsust täitmisele pannud, siis aegub võlg ning võlausaldajal kaotab õiguse võla sissenõudmiseks. Tasub tähele panna, et juhul kui kohtuotsus puudub ja võlgnevus pole sissenõutud, siis aegumistähtaeg on veelgi lühem ning sellest oleme kirjutanud teises artiklis, millega saate tutvuda SIIN.

​​

Kokkuvõtteks on oluline mõista, et kohtuotsusega välja mõistetud võlad võivad aeguda ning neid enam nõuda sisse ei saa. On soovitatav konsulteerida juristiga, et tagada teie õiguste kaitse ning sujuv taotlusprotsess. Pidage meeles, et aegumine ei kohaldu automaatselt ning selle kohaldamiseks tuleb ise olla aktiivne.

Pöördudes õigeaegselt JuristOnline.ee õigusnõustaja poole, saate võla aegumise protsessi edukalt läbi viia ning vabaneda koormavatest võlgadest. Tänu meie juristide abile on isikud saanud korraga kustutatud võlad, mis moodustasid üle 100 000 euro. Seejuures on juristide teenustasud fikseeritud ja ei ületa 100 eurot ühe võlgnevuse kustutamise eest täituri tasandil ja 250 eurot kohtumenetluse raames võlgnevuse kustutamisel.

JUHUL KUI VAJATE ÕIGUSNÕU VÕI ESINDAMIST , SIIS VÕTKE MEIEGA ÜHENDUST

+372 53913710. e-post: info@juristonline.ee

Täname pöördumise eest

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST JUBA TÄNA

Tartu mnt 53, neljas korrus, Tallinn
Tel: +372 53913710

info@juristonline.ee

Jurist Online OÜ

registrikood: 16697115

Pangakonto nr EE837700771008998427

bottom of page