top of page

ÜHISOMAND, ÜHISOMANDI JAGAMINE

SISSEJUHATUS:

JuristOnline.ee selgitab, et ühisomand on oluline juriidiline mõiste, mis viitab varale, mis kuulub kahele või enamale isikule ühiselt. See võib hõlmata kinnisvara, pangakontosid, ettevõtteid ja muid varalisi väärtusi, millel on mitu omanikku, reeglina tekib ühisomand pärimise teel ja abikaasade poolt ühisvara soetades. Ühisomandi jagamine on protsess, kus omanikud otsustavad, kuidas vara jagatakse, müüakse või ühele omanikule üle antakse. Kui kokkulepet ei saavutata, siis on ühisomandi lõpetamine/jagamine võimalik teostada kohtus olenemata vastaspoole soovist.

TASUB MEELES PIDADA

Ühisomandi jagamine võib olla keeruline protsess, eriti kui omanikel on erinevad arusaamad vara väärtusest või jagamise tingimustest. Mõned praktilised nõuanded, mida arvestada:

a. Kirjalik kokkulepe: On oluline, et ühisomandi jagamise kokkulepped oleksid kirjalikult (teatud vara puhul notariaalselt) fikseeritud. Selles peaksid sisalduma vara väärtus, jagamise tingimused, maksetingimused/tähtajad ja muud olulised detailid.

b. Õigusnõustamine: Soovitatav on konsulteerida JuristOnline.ee õigusnõustajaga, et tagada ühisomandi jagamise protsessi õiguspärasus ja vältida tulevasi õiguslikke vaidlusi.

c. Kommunikatsioon: Hea suhtlus omanike vahel on võtmetähtsusega, et leida kompromisse ja jõuda ühisomandi jagamisel sobivate lahendusteni.

 

d. Konsulteerige JuristOnline.ee juristiga: Kui teil on kahtlusi ühisvara õigusliku staatuse või selle haldamisega seotud küsimustes, on soovitatav konsulteerida pärimisõiguse spetsialistiga. Jurist aitab teil mõista kohalikke seadusi, selgitada ühisvara mõistet ning pakkuda asjakohast õigusabi ja nõuandeid. Näiteks, abikaasade puhul võidakse unustada, et kuigi tegemist on ühisvaraga ja ühisomandiga, siis abikaasa on teinud panused oma lahusvarast ja tal on õigus nõuda täiendavat hüvitist rahas. 

JuristOnline.ee õigusteenus ja pakkumuse sisu: Kui soovite saada nõu või esitada hagiavalduse ühisomandi jagamiseks probleemidevabalt, siis kahjuks ei saa JuristOnline.ee soovitada Teil isiklikult hagiavaldust või vastuhagiavaldust koostama hakata. Iga situatsioon on erinev ja meie spetsialistid saavad vajadusel koostada nõuetekohase hagiavalduse, mis välistab probleemide tekkimise ja täiendava ajakulu. Spetsialistid saavad oma kogemusest lähtuvalt ette arvata, millised on need probleemid, mis vajavad tähelepanu just Teie vaidluses. Kui soovite, et JuristOnline.ee õigusbüroo spetsialistid esindaksid Teid kohtueelsetes läbirääkimistes, kohtus ja koostaksid hagiavalduse, siis teenuse maksumus on alates 200 eurot, tutvu hinnakirjaga SIIN.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST. JuristOnline.ee õigusbüroo spetsialistidel on laialdane ja igapäevane kogemus ühisomandi jagamisel kohtulikul teel (mis tagab Teie  õigused ja täiendavalt tehtud panused ühisomandisse). www.juristonline.ee

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

+372 53913710. e-post: info@juristonline.ee

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST JUBA TÄNA

Täname pöördumise eest

Tartu mnt 53, neljas korrus, Tallinn
Tel: +372 53913710

info@juristonline.ee

Jurist Online OÜ

registrikood: 16697115

Pangakonto nr EE837700771008998427

bottom of page