top of page

ÕIGUS ELADA ÜHISES KODUS PÄRAST ABIKAASA SURMA

SISSEJUHATUS:

JuristOnline.ee selgitab, kui abikaasa kaotab oma lähedase, on tegemist keerulise ja emotsionaalse perioodiga. Üheks oluliseks küsimuseks võib olla surnud abikaasa elukohas isikliku kasutusõiguse seadmine. See tähendab, et hoolimata sellest, et abikaasa on lahkunud, võib teisel abikaasal olla õigus elada ja kasutada ühiseid eluruume ka edaspidi. Eestis reguleerib isikliku kasutusõiguse seadmist pärimisseadus ning selle taotlemise protsess võib olla keeruline.

TASUB MEELES PIDADA

JuristOnline.ee viitab, et Isikliku kasutusõiguse seadmiseks peab pärijal olema pärimistunnistus, mis tõendab tema pärimisõigust. Isikliku kasutusõiguse seadmise hagi tuleb esitada kohtusse, kui teised päridad kohtuväliselt pole nõus isiklikku kasutusõigust kinnistusraamatusse sisse kandma.

Isikliku kasutusõiguse taotlemisel tuleb arvestada pärimisseadusega ning selles sätestatud tingimustega. Näiteks võib pärijal olla õigus isiklikule kasutusõigusele olemata sellest, kas teised pärijad on sellega nõus või mitte. Samuti tuleb arvestada pärimisseadusega kehtestatud tähtaegadega, millal tuleb isikliku kasutusõiguse hagi esitada. Isikliku kasutusõiguse seadmine tagab teisel abikaasal õiguse elada ja kasutada ühiseid eluruume ka pärast abikaasa lahkumist kuni enda surmani.

Oluline on teadvustada, et isikliku kasutusõiguse seadmine võib olla keeruline ja aeganõudev protsess. Seetõttu on soovitatav pöörduda pärimismenetluse alustamisel kohaliku notari poole, kes oskab nõustada ning aidata isikliku kasutusõiguse taotluse korrektselt esitada.

JuristOnline.ee õigusteenus ja pakkumuse sisu: Kui soovite esitada hagiavalduse kohtule probleemidevabalt, siis kahjuks ei saa JuristOnline.ee soovitada Teil isiklikult hagiavaldust koostama hakata. Iga situatsioon on erinev ja meie spetsialistid saavad vajadusel koostada nõuetekohase vastuse, mis välistab probleemide tekkimise ja täiendava ajakulu. Spetsialistid saavad oma kogemusest lähtuvalt ette arvata, millised on need probleemid, mis vajavad tähelepanu just Teie vaidluses. Kui soovite, et JuristOnline.ee õigusbüroo spetsialistid esindaksid Teid kohtus ja koostaksid hagiavalduse, siis võta meiega ühendust www.juristonline.ee

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST. JuristOnline.ee õigusbüroo spetsialistidel on laialdane ja igapäevane kogemus isikliku kasutusõiguse seadmisel kohtulikul teel. www.juristonline.ee ja õigusnõu maksumus algab alates 20 eurost. TUTVU JuristOnline.ee HINNAKIRJAGA SIIN.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

+372 53913710. e-post: info@juristonline.ee

Täname pöördumise eest

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST JUBA TÄNA

Tartu mnt 53, neljas korrus, Tallinn
Tel: +372 53913710

info@juristonline.ee

Jurist Online OÜ

registrikood: 16697115

Pangakonto nr EE837700771008998427

bottom of page