top of page

MITTEVARALINE KAHJU

SISSEJUHATUS:

JuristOnline.ee selgitab, et mittevaraline kahju on oluline õiguslik mõiste, mis puudutab isiku vaimset või füüsilist heaolu ning võib tekkida erinevates olukordades, näiteks õnnetusjuhtumid, tervisekahjustused, laim või muud tahtlikud teod. Selle tüübi kahju on olemuselt subjektiivne, kuna seda ei ole võimalik mõõta rahas, vaid see puudutab inimese emotsionaalset või füüsilist tervist.

MITTEVARALISE KAHJU TÜÜBID

Füüsiline valu ja kannatused: See hõlmab füüsilist valu, ebamugavustunnet või vigastusi, mis on põhjustatud õnnetusjuhtumitest, meditsiinilistest vigadest või muudest füüsilistest traumadest.

Emotsionaalne kahju: Mittevaraline kahju võib põhjustada emotsionaalseid tagajärgi, nagu stress, ärevus, depressioon, hirm või meeleheide.

Isiku/äriühingu hea nime ja maine kahjustamine: Laim või laimuks peetavad avaldused võivad kahjustada isiku mainet ja põhjustada isikule mainekahju.

Vaimsed ja psühholoogilised kannatused: Mittevaraline kahju hõlmab ka vaimseid kannatusi, mis võivad olla tingitud näiteks psühholoogilisest ahistamisest, kiusamisest või diskrimineerimisest.

 

MITTEVARALISE KAHJU HINDAMINE

Mittevaralise kahju hindamine on keeruline protsess, kuna seda ei saa mõõta otsestes rahalistes summadest. Seetõttu on praktikas lähtutud eelnevates kohtuasjades väljamõistetud summades või taotletud nendest suuremat hüvitist. Ohvritel on õigus nõuda hüvitist kannatuste eest, mida neile on põhjustatud. Hüvitise suuruse määramisel arvestavad kohtud mitmeid tegureid, nagu kahju iseloom, kestus, mõju isiku elukvaliteedile, füüsilised ja emotsionaalsed tagajärjed ning asjaolud, mis kahju põhjustasid.

JuristOnline.ee õigusteenus ja pakkumuse sisu: Kui soovite esitada kohtuvälise nõudekirja, hagihoiatuse või hagiavalduse kohtule probleemidevabalt, siis kahjuks ei saa JuristOnline.ee soovitada Teil isiklikult hagihoiatust või hagiavaldust koostama hakata. Iga situatsioon on erinev ja meie spetsialistid saavad vajadusel koostada nõuetekohase hagihoiatuse, hagiavalduse või vastuse, mis välistab probleemide tekkimise ja täiendava ajakulu. Spetsialistid saavad oma kogemusest lähtuvalt ette arvata, millised on need probleemid, mis vajavad tähelepanu just Teie vaidluses. Kui soovite, et JuristOnline.ee õigusbüroo spetsialistid esindaksid Teid kohtueelses menetluses, kohtus ja koostaksid hagiavalduse, siis võtke meiega ühendust www.juristonline.ee

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST. JuristOnline.ee õigusbüroo spetsialistidel on laialdane ja igapäevane kogemus probleemide lahendamisel kohtuväliselt ja kohtulikul teel. www.juristonline.ee ja õigusnõu maksumus algab alates 20 eurost. TUTVU JuristOnline.ee HINNAKIRJAGA SIIN.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

+372 53913710. e-post: info@juristonline.ee

Täname pöördumise eest

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST JUBA TÄNA

Tartu mnt 53, neljas korrus, Tallinn
Tel: +372 53913710

info@juristonline.ee

Jurist Online OÜ

registrikood: 16697115

Pangakonto nr EE837700771008998427

bottom of page