top of page

LAHUSVARA, LAHUSVARAST TEHTUD PANUS ÜHISVARASSE

SISSEJUHATUS:

JuristOnline.ee selgitab, et lahusvara on oluline juriidiline mõiste, mis puudutab vara, mida abikaasad omavad eraldi ning mis ei kuulu abikaasade ühisvarasse. See tähendab, et lahusvara on vara, mille omandiõigus ja haldamine jääb igale abikaasale eraldi. See hõlmab vara, mis oli olemas enne abielu sõlmimist või mida abikaasad on omandanud eraldi pärast abielu. Näiteks, kui üks abikaasa pärib varanduse, mis kuulus tema perekonnale enne abielu, siis see pärandvara on tema lahusvara. Samuti kuuluvad lahusvara hulka abielu jooksulk ingitusena saadu, nt kui vanemad kingivad korteri või rahasumma.

TASUB MEELES PIDADA

a. Abieluvaralepingu sõlmimine või abielu avalduses lahusvara režiimi märkimine. Kui soovite tagada, et teatud vara jääb lahusvaraks, on soovitatav kas märkida abielu sõlmimisel vararežiimiks lahusvara või sõlmida abieluvaraleping. Abieluvaraleping võimaldab teil kirjeldada vara, mis on lahusvara, ning vajadusel saab selles muudatusi teha. Lahusvara režiimi valik tähendab, et kogu vara mis soetate on igaühe lahusvara. 

b. Dokumentide hoidmine: Oluline on säilitada täpsed dokumendid kõigi lahusvara omandamise ja haldamise kohta. See hõlbustab vara eraldamist juhul, kui abielu peaks lõppema lahutusega.

c. Jälgige vara päritolu: Kui omandate vara pärast abielu, mis on mõeldud lahusvaraks, on oluline säilitada selge päritolu tõendavad dokumendid. Näiteks, kui ostate kinnisvara, mis on mõeldud jääma teie lahusvaraks, pidage meeles, et see osteti eraldi varana pärast abielu.

 

d. Konsulteerige JuristOnline.ee juristiga: Kui teil on kahtlusi lahusvara õigusliku staatuse või selle haldamisega seotud küsimustes, on soovitatav konsulteerida pärimisõiguse spetsialistiga. Jurist aitab teil mõista kohalikke seadusi, selgitada lahusvara mõistet ning pakkuda asjakohast õigusabi ja nõuandeid. 

JuristOnline.ee hoiatab ette, et igal abikaasa on võimalik esitada nõue teise abikaasa vastu ka siis kui on valitud ühisvara režiim, kuid panus ühisvarasse on tehtud lahusvara arvelt (nt kui ühisvarasse soetatud korter on finantseeritud osaliselt ühe abikaasa lahusvara arvelt siis on võimalik nõuda finantseerimiseks kasutatud rahalised vahendid).

JuristOnline.ee õigusteenus ja pakkumuse sisu: Kui soovite saada nõu ja esitada hagiavalduse ühisvara jagamiseks (arvestades Teie lahusvara osa) probleemidevabalt, siis kahjuks ei saa JuristOnline.ee soovitada Teil isiklikult hagiavaldust või vastuhagiavaldust koostama hakata. Iga situatsioon on erinev ja meie spetsialistid saavad vajadusel koostada nõuetekohase hagiavalduse, mis välistab probleemide tekkimise ja täiendava ajakulu. Spetsialistid saavad oma kogemusest lähtuvalt ette arvata, millised on need probleemid, mis vajavad tähelepanu just Teie vaidluses. Kui soovite, et JuristOnline.ee õigusbüroo spetsialistid esindaksid Teid kohtueelsetes läbirääkimistes, kohtus ja koostaksid hagiavalduse, siis teenuse maksumus on alates 200 eurot, tutvu hinnakirjaga SIIN.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST. JuristOnline.ee õigusbüroo spetsialistidel on laialdane ja igapäevane kogemus ühisvara jagamisel kohtulikul teel (mis tagab Teie lahusvara õigused või lahusvara arvelt tehtud panused ühisvarasse). www.juristonline.ee

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

+372 53913710. e-post: info@juristonline.ee

Täname pöördumise eest

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST JUBA TÄNA

Tartu mnt 53, neljas korrus, Tallinn
Tel: +372 53913710

info@juristonline.ee

Jurist Online OÜ

registrikood: 16697115

Pangakonto nr EE837700771008998427

bottom of page