top of page

EESTI ELAMISLUBA ABIKAASALE, ELAMISLUBA ABIKAASA JUURDE ELAMA ASUMISEKS

SISSEJUHATUS:

JuristOnline.ee selgitab, et elamisluba abikaasa juurde elama asumiseks on oluline õiguslik samm, mis võimaldab abikaasadel elada koos samas riigis. See protsess on sageli keeruline ning hõlmab erinevaid nõudeid ja dokumentide esitamist. Selles artiklis selgitame elamisloa taotlemise õiguslikke aspekte ja protsessi üldist käiku.

TASUB MEELES PIDADA

JuristOnline.ee viitab, et peaksite Eesti elamisloa taotlemise puhul pidama silmas vähemalt järgnevat:

 1. Õiguslik abiellumine: Elamisloa taotlemise eelduseks on õiguslik ja Eestis tunnustatav abielu. See tähendab, et abielu peab olema sõlmitud vastavalt riigi abieluseadustele ja olema jõus.

 2. Abikaasade kooselu nõue: Enne elamisloa taotlemist tuleb sageli tõestada, et abikaasad elavad koos. Mõnes riigis nõutakse näiteks tõendeid ühise elukoha kohta või ühistest finantsasjadest.

 3. Finantsiline tagatis: Mõnedes riikides võib elamisloa taotlemiseks olla vajalik tõendada, et abikaasadel on piisavalt finantsilisi vahendeid, et tagada nende ülalpidamine riigis viibimise ajal. Ka Eestis on olemas nõue, et abikaasad tõendaksid legaalse sissetuleku või vara olemasolu.

 4. Kehtiv pass ja dokumendid: Elamisloa taotlejal peab olema kehtiv pass ning sageli tuleb esitada ka abielutunnistus ja muud olulised dokumendid.

Elamisloa taotlemise protsess

 1. Dokumentide ettevalmistamine: Esimene samm elamisloa taotlemisel on vajalike dokumentide ettevalmistamine vastavalt riigi nõuetele. See hõlmab tavaliselt abielutunnistust, passi, fotoidentifikaatorit ja muid asjakohaseid dokumente.

 2. Taotluse esitamine: Järgmiseks tuleb esitada elamisloa taotlus vastavale riiklikule asutusele või immigratsioonibüroole. Taotluse vormi ja protseduuri leiate PPA ametlikult veebilehelt. Eestis on oluline broneerida aeg PPA-s selleks, et saaks kohapeal esitada elamisloa taotluse. Vahest on järjekorrad väga pikad.

 3. Taotluse menetlemine: Pärast taotluse esitamist alustatakse taotluse menetlemist. Menetlemise aeg võib riigiti varieeruda ning sõltuda ka konkreetsest olukorrast. 

 4. Intervjuu ja lisaandmed: Mõnes riigis võidakse taotlejaid kutsuda intervjuule või nõuda täiendavaid dokumente enne lõpliku otsuse tegemist. Eestis piirdub see reeglina lisaküsimuste esitamisega e-posti teel. Vahest viiakse läbi ka kontrolle tuvastamaks, kas isikud elavad koos.

 5. Otsuse teatamine: Pärast taotluse menetlemist teavitatakse taotlejat elamisloa saamisest või sellest keeldumisest.

JuristOnline.ee selgitab, et elamisloa taotlemine abikaasa juurde elama asumiseks võib olla keeruline protsess, mis nõuab täpsust ja tähelepanelikkust. Siin on mõned olulised nõuanded:

 1. Varuge aega: Elamisloa taotlemise protsess võib võtta aega, seega olge valmis varuma piisavalt aega kõigi nõutavate dokumentide ja protseduuride jaoks.

 2. Konsulteerige JuristOnline.ee juristiga: Kuna protsess võib olla keeruline ja riigiti erinev, soovitame teil konsulteerida JuristO l kogenud immigratsioonijuristiga, et saada õigeaegset ja asjakohast õiguslikku abi.

 3. Tutvuge riigi nõuetega: Uurige hoolikalt vastava riigi immigratsiooninõudeid ja veenduge, et kõik taotluse esitamiseks vajalikud dokumendid oleksid korrektsed ja ajakohased.

 

JuristOnline.ee õigusteenus ja pakkumuse sisu: Kui soovite esitada taotluse elamisloa saamiseks probleemidevabalt, siis kahjuks ei saa JuristOnline.ee soovitada Teil isiklikult selle protsessiga tegelema hakata. Iga situatsioon on erinev ja meie spetsialistid saavad vajadusel konsulteerida Teid ja koostada nõuetekohase taotluse mis välistab probleemide tekkimise ja täiendava ajakulu. Spetsialistid saavad oma kogemusest lähtuvalt ette arvata, millised on need probleemid, mis vajavad tähelepanu just Teie asjas. Kui soovite, et JuristOnline.ee õigusbüroo spetsialistid tegeleksid Teie elamisloa asjaga, siis teenuse maksumus on alates 50 eurot, tutvu hinnakirjaga SIIN.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST. JuristOnline.ee õigusbüroo spetsialistidel on laialdane ja igapäevane kogemus elamisloa taotluste koostamisel ja esindamisel vastuste koostamisel PPA-le, samuti vaiete ja kaebuste esitamisel halduskohtusse kohtus. www.juristonline.ee

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

+372 53913710. e-post: info@juristonline.ee

Täname pöördumise eest

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST JUBA TÄNA

Tartu mnt 53, neljas korrus, Tallinn
Tel: +372 53913710

info@juristonline.ee

Jurist Online OÜ

registrikood: 16697115

Pangakonto nr EE837700771008998427

bottom of page