top of page

ABIELU LAHUTAMINE KOHTUS

SISSEJUHATUS:

JuristOnline.ee selgitab, et abielu lahutamine kohtus on oluline õiguslik samm, mis võimaldab abikaasadel lõpetada oma abielu ametlikult ning lahendada abieluga seotud õiguslikud küsimused, lisaks abielu lahutamisele tuleb meeles pidada, et eraldiseivalt tuleks lahendada ka järgnevad küsimused: vara jagamine, elatise määramine ja vajadusel ka laste hooldusõiguse/otsustusõiguse määramine. Eestis on abielu lahutamise protsess reguleeritud abieluvararegistri seaduse ja perekonnaseadusega ning selle käigus on oluline järgida õiguslikke protseduure ja nõudeid.

Abielu lahutamise protsess algab siis, kui üks abikaasadest esitab kohtule lahutamise avalduse. Avalduses tuleb märkida abielu sõlminud isikud ning põhjendada, miks abielu peaks lahutatama. Pärast avalduse esitamist määratakse kohtuistung, kus abikaasad saavad esitada oma seisukohad ja tõendid. Oluline on tagada, et kõik asjakohased faktid ja tõendid esitatakse kohtule ning kõik küsimused lahendatakse õiglaselt ja õiguslikult. Juhul kui soovite teostada antud protsessi probleemivabalt, siis pöörduge JuristOnline.ee juristi poole, teenuse hind alates 100 eurot.

TASUB MEELES PIDADA

Oluline on meeles pidada, et abielu lahutamine kohtus võib olla emotsionaalselt keeruline protsess, eriti kui abikaasad ei jõua omavahel kokkuleppele. Kohtul on alati kohustus teha otsus, mis on kooskõlas seadusandlusega ning arvestab abikaasade ja laste parimate huvidega.

JuristOnline.ee õigusteenus ja pakkumuse sisu: Kui soovite esitada hagiavalduse abielu lahutamiseks probleemidevabalt, siis kahjuks ei saa JuristOnline.ee soovitada Teil isiklikult hagiavaldust koostama hakata. Iga situatsioon on erinev ja meie spetsialistid saavad vajadusel koostada nõuetekohase hagiavalduse, mis välistab probleemide tekkimise ja täiendava ajakulu. Saame koostada ka täiesti neutraalse hagiavalduse, mis ei ärrita vastaspoolt ja ei tekita temale täiendavat motivatsiooni suuremahulist õigusvaidlust pidada. Spetsialistid saavad oma kogemusest lähtuvalt ette arvata, millised on need probleemid, mis vajavad tähelepanu just Teie vaidluses. Kui soovite, et JuristOnline.ee õigusbüroo spetsialistid esindaksid Teid kohtus ja koostaksid hagiavalduse, siis teenuse maksumus on alates 100 eurost. 

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST. JuristOnline.ee õigusbüroo spetsialistidel on laialdane ja igapäevane kogemus ühisvara jagamisel kohtulikul teel. www.juristonline.ee

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

+372 53913710. e-post: info@juristonline.ee

Täname pöördumise eest

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST JUBA TÄNA

Tartu mnt 53, neljas korrus, Tallinn
Tel: +372 53913710

info@juristonline.ee

Jurist Online OÜ

registrikood: 16697115

Pangakonto nr EE837700771008998427

bottom of page